Խորհրդարանը մայիսի 26-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում ընտրվելու համար առաջադրել էր Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությունը: ԱԺ 107 պատգամավորից գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 64-ը, քվեատուփում եղել է 64 քվեաթերթիկ, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել:
Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 64 պատգամավոր: Այսպիսով, Սերգեյ Աղինյանն ընտրվել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:
Քվեարկություններով ընդունվել են նախորդ օրը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված ««Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը:

On May 26, Parliament continued its work of regular sittings.
The Chairman of the NA Counting Commission Narek Babayan stated that the NA Civil Contract Faction nominated Sergey Aghinyan to be elected as a member of the Public Services Regulatory Commission. 64 out of 107 deputies of the National Assembly took part in the secret ballot, there were 64 ballot papers in the ballot box, there were no invalid ballot papers.
64 MPs voted for Sergey Aghinyan’s candidacy. Thus, Sergey Aghinyan was elected as a member of the Public Services Regulatory Commission.
The draft laws on Making Amendments and Addenda to the Law on Military Service and the Status of Servicemen and on Making Addenda to the Law on Remuneration of Persons Holding State Positions and State Service Positions debated in the second reading the previous day were adopted by voting.