Խորհրդարանը մայիսի 26-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում ընտրվելու համար առաջադրել էր Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությունը: ԱԺ 107 պատգամավորից գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 64-ը, քվեատուփում եղել է 64 քվեաթերթիկ, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել:
Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 64 պատգամավոր: Այսպիսով, Սերգեյ Աղինյանն ընտրվել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ:
Քվեարկություններով ընդունվել են նախորդ օրը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված ««Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը:

26 мая парламент продолжил работу очередных заседаний.
По сообщению председателя Счетной комиссии НС Н.Бабаяна, фракция "Гражданский договор" выдвинула кандидатуру С.Агиняна для избрания членом Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ). В тайном голосовании приняли участие 64 из 107 депутатов НС, в урне для голосования оказалось 64 бюллетеня, недействительных бюллетеней нет.
За кандидатуру С.Агиняна проголосовали 64 депутата. Таким образом, С.Агинян избран членом КРОУ.
Рассмотренные накануне во втором чтении проекты о внесении изменений и дополнений в законы “О воинской службе и статусе военнослужащего” и “Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы” приняты голосованием.